POLECAMY

SmartRide.pl w mediach

Wśród czytelników naszego serwisu – jako portalu wyspecjalizowanego w dziedzinie mikromobilności – są m.in. dziennikarze lokalnych i  ogólnopolskich mediów, zainteresowani rozwojem tej nowej, rewolucyjnej dziedziny i bieżącymi wydarzeniami w branży. Dzięki temu treści publikowane na SmartRide.pl bywają inspiracją dla dużych tytułów medialnych, miewamy też okazje do eksperckiego komentowania tematów, którymi zajmujemy się na co dzień. Kilka przykładów poniżej. 

SmartRide.pl jest także autorskim źródłem treści dla innych mediów, które potrzebują kompetentnych, ciekawych publikacji na temat mikromobilności, jej wpływu na miasta, gospodarkę i styl życia.

TVN24.pl, 2 stycznia 2020 r.

Duży artykuł na temat przeciągającego się braku przepisów ruchu dla urządzeń transportu osobistego (UTO) w Polsce. Autorka, opisując krajowy rynek sharingowych hulajnóg elektrycznych i porównując go z rynkiem współdzielonych rowerów, czyni to za pomocą najnowszych danych na ten temat zaczerpniętych ze Strefy Danych portalu SmartRide.pl.

“Rzeczpospolita”, 12 sierpnia 2019 r.

W tekście red. Michała Duszczyka pt. “Nowe przepisy zabiją biznes na hulajnogach” komentujemy wpływ planowanych regulacji dotyczących urządzeń transportu osobistego (UTO) na mikromobilność w Polsce.

(…) Zbigniew Domaszewicz ze SmartRide, współtwórca pierwszego kompleksowego raportu o współdzielonej mikromobilności w Polsce, sugeruje, że przepisy mogłyby wprowadzać dwie kategorie urządzeń transportu osobistego. – Jedna to lekkie UTO, takie jak np. popularne hulajnogi współdzielone, służące głównie do pokonywania krótkich odcinków w mieście. Druga to UTO cięższe, obejmujące droższy i mocniejszy sprzęt wyższej jakości, uregulowany z większymi obostrzeniami, np. bez prawa jazdy po chodnikach – wskazuje nasz rozmówca.

Takie pojazdy służą dziś już grupie profesjonalnych użytkowników do regularnych podróży na dłuższe dystanse, zamiast samochodu. – Ich arbitralne wycinanie w projekcie ustawy nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej że gros problemów, o jakich słychać w miastach w związku z e-hulajnogami, wywołują użytkownicy okazjonalni, mało doświadczeni w poruszaniu się takimi jednośladami – przekonuje Domaszewicz. I zaznacza, że żaden z głośnych ostatnio wypadków nie miał związku np. ze zbyt mocnymi parametrami sprzętu.(…)

RADIO TOK FM, audycja “Skołowani”, 10 sierpnia 2019 r.

Wraz z prowadzącym program red. Krzysztofem Woźniakiem oraz Adamem Jędrzejewskim, prezesem stowarzyszenia Mobilne Miasto, omawiamy projekt “Ustawy o UTO” i jego konsekwencje dla rozwoju rynku mikromobilności w Polsce. Podcastu audycji można posłuchać tutaj.

Media o raporcie nt. shared mobility. Lipiec 2019 r.

Raport na temat współdzielonej mobilności w Polsce (z mocnym uwzględnieniem mikromobilności), stworzony przez nas wraz z branżowym stowarzyszeniem Mobilne Miasto, spotkał się z ogromnym odzewem medialnym, wyrażonym dziesiątkami publikacji i cytowań w prasie, internecie i radiu. Więcej na ten temat tutaj.