Aplikacja Take&drive zmienia się w planer podróży, łączący komunikację miejską z pojazdami na minuty.

Pojazdy sharingowe (samochody, skutery i hulajnogi na minuty) zapewniają mieszkańcom coraz więcej możliwości poruszania się po mieście. Bogactwo opcji oferuje swobodę i elastyczność, ale też sprawia, że podjęcie decyzji, w jaki sposób dostać się na miejsce, staje się coraz trudniejsze.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Treść tekstu nie pochodzi od redakcji SmartRide.pl.


Take&drive – platforma integrująca pojazdy współdzielone i komunikację miejską na jednej mapie, udostępniła multimodalny planer podróży, dzięki któremu poruszanie się po mieście bez własnego samochodu staje się jeszcze prostsze.

Platforma podpowiada użytkownikom, jak dojechać z punktu A do B nie tylko za pomocą komunikacji miejskiej, ale i pojazdów na minuty. Ponadto pokazuje, jak połączyć różne środki transportu w ramach jednej trasy (np. jak skrócić podróż komunikacją miejską w połączeniu z hulajnogą. Jeżeli w okolicach trasy znajduje się hulajnoga, planer powie użytkownikowi, czy bardziej „opłaca” mu się wziąć hulajnogę i np. podjechać na inny
przystanek, na którym szybciej się przesiądzie, czy jednak czekać na autobus.

Korzystanie z rozwiązania jest bardzo proste. Po wprowadzeniu miejsca, do którego chce dojechać użytkownik, aplikacja pokazuje, jak najlepiej dostać się do celu. Podpowiada trasy, znajduje najbliższe pojazdy na minuty, połączenia autobusowe / tramwajowe (wraz z informacjami o opóźnieniach), a także informuje, o której użytkownik będzie na miejscu i ile zapłaci za podróż. Aplikacja wskazuje też, w którym miejscu przesiąść się z
hulajnogi na autobus czy tramwaj, jeżeli ktoś zdecyduje się na podróż „multimodalną”.

– Konsekwentnie pokazujemy mieszkańcom, że podróżowanie po mieście bez własnego samochodu jest możliwe, a także wygodne. Osoby korzystające z naszego planera dowiadują się, jak mogą skrócić podróż do miejsca docelowego, jeżeli zdecydują się na podróż „łączoną”, tzn. za pomocą różnych środków transportu – podkreśla Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.

Planer dostępny nawet w mniejszych miastach.  Take&drive wraz z planerem podróży jest dostępne dla użytkowników 38 miast. W większości z nich, poza informacjami o pojazdach na minuty, dostępne są również dane komunikacji miejskiej pozwalające zaplanować
trasę autobusem, czy tramwajem z uwzględnieniem prognozowanego czasu przyjazdu (na podstawie danych GPS). Twórcy systematycznie dodają kolejne miasta do swojej aplikacji.

Z planera mogą korzystać na razie użytkownicy platformy Android. W ciągu najbliższych kilku miesięcy funkcja zostanie również udostępniona na system iOS.

Take&drive to aplikacja typu MaaS (Mobilty as a Service). Integruje na jednej platformie 39 operatorów pojazdów na minuty oraz dane komunikacji miejskiej.

[Źródło: informacja prasowa Take&Drive, opublikowana 13.08 2020 r.]

 

WSPARCIE