POLECAMY

"Na progu przełomu. Współdzielona mobilność w Polsce. Lipiec 2019"

Adresatami naszego raportu są samorządy, władze centralne, dziennikarze, blogerzy, analitycy, biznes, organizacje pozarządowe i aktywiści, ale także – last but not least – wszyscy mieszkańcy miast zainteresowani rozwojem nowoczesnej mobilności w swoim otoczeniu. Zapraszamy do lektury!

Raport w mediach

Raport "Na progu przełomu" spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Został szeroko opisany m.in. przez "Rzeczpospolitą", a także przez agencje PAP oraz ISBNews, zaraz po wydaniu owocując dziesiątkami publikacji prasowych i internetowych. Poniżej prezentujemy kilka przykładów odzewu medialnego. Ponadczasowy charakter wielu treści w raporcie powoduje, że stał się on na długo źródłem informacji, wiedzy i prognoz na temat shared mobility.

Z przedmowy

Polska branża współdzielonej mobilności znajduje się w przełomowym momencie. Na rynku przybywa graczy, rosną inwestycje. Szybko zwiększa się liczba i katalog pojazdów. Pojawiają się nowe modele usług. Rośnie popularność sharingu środków lokomocji u mieszkańców miast i świadomość, że istnieje możliwość ich współdzielenia.
Zarazem w polskich miastach – podobnie jak w metropoliach na świecie – narastają problemy. Coraz większe korki i zagęszczenie ruchu powodują niewydolność transportową, wzmagającą napięcia. Zmorą miast jest zanieczyszczenie powietrza mające fatalny wpływ na zdrowie mieszkańców.
Współdzielona mobilność pomaga te problemy rozwiązywać. Stanowi realną alternatywę komunikacyjną i nową jakość – odmienną od transportu indywidualnego, komunikacji zbiorowej czy usług mobilności na żądanie (np. taxi).

Współdzielenie otwiera nowy rozdział w historii miejskiej mobilności. Nie w kontrze do dotychczasowych modeli, ale jako ich uzupełnienie.

Dlatego stworzyliśmy pierwsze w Polsce wydawnictwo będące źródłem wiedzy na temat polskiego rynku współdzielonej mobilności, przedstawieniem istoty tego zjawiska i prognoz jego rozwoju, a wreszcie – rzetelną wizytówką branży oraz innowacyjnych firm, które ją kształtują.

Czytaj też u nas:

Autorzy

Adam Jędrzejewski

Prezes stowarzyszenia branżowego Mobilne Miasto

Zbigniew Domaszewicz

Wydawca i redaktor serwisów SmartRide.pl oraz Winwincity.pl