Gdy tylko nachodzą chłodniejsze dni, to jakby automatycznie rozpoczynamy poszukiwania okryć wierzchnich. Wiele osób zastawia się jednak nad tym, na jaką kurtkę zimową postawić. Co jest w tym wyborze najważniejsze? Pora odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Materiał promocyjny

Utrzymywanie ciepła oraz dobra wentylacja

Kurtka zimowa kurtce zimowej nie jest równa. Każdy doskonale o tym wie. Nam zależy na tym, aby wybrać możliwie najlepszą kurtkę zimową. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wypełnienie kurtki. Wypełnienie naturalne kurtek zimowych to pierze, puch, czy też ich mieszanka. Na rynku znajdziemy jednak także kurtki z wypełnieniem syntetycznym. Najczęściej są to kurtki z wypełnieniem składającym się z włókien poliestrowych.

Polecamy szczególnie naturalne wypełnienie. Dlaczego? Jest to rodzaj wypełnienia, która to ochroni nas przed temperaturami ekstremalnie niskimi. Musimy jednak pamiętać o tym, że wypełnienia w tym typie znajdujące się w kurtkach są opcjami o wiele, wiele droższymi. Pragniemy zaznaczyć, że kupiona kurtka zimowa zwykle służy nam na dobrych kilka lat. W związku z powyższym nie powinniśmy zbytnio oszczędzać.

Zaznaczmy jednak, że włókien syntetycznych nie powinniśmy od razu dyskwalifikować oraz odrzucać. Takie kurtki są lżejsze oraz także szybciej schną. Możemy liczyć na zdecydowany spory komfort noszenia. Sporo ciekawych kurtek męskich znajdziemy tutaj: https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Odziez_Kategoria_Kurtki-i-bezrekawniki-11843.html.

Nie tylko wnętrze kurtek

Mocno skoncentrowaliśmy się na wypełnieniu kurtek. Okazuje się, że nie tylko jej wnętrze jest takie istotne. Powinniśmy bowiem zwrócić także uwagę na sam materiał wierzchni. Odpowiednia kurtka na śnieżne, czy też deszczowe dni, to ta, której materiał jest oczywiście wodoodporny. Jest to bardzo, ale to bardzo ważne przy kurtkach, które mają wypełnienie naturalne.

Z czego najczęściej są wykonane kurtki z zewnątrz? Jest to najczęściej mieszanka poliestru, czy też poliamid z bawełną. Materiał kurtki, który jest wykonany z mieszanki właśnie tych surowców, również staje się w dotyku znacznie przyjemniejszy. Jedyną wadą jest to, że się bardzo łatwo gniecie.

Przyszła w końcu pora na kwestie estetyki. Co mamy na myśli? Jest to model kurtki, jej fason, a także krój. Tutaj chodzi jedynie o nasze potrzeby, jak i o nasz gust. Nie da się ukryć, że producenci odzieży dosłownie na każdym kroku nas zaskakują. Możemy postawić na pilotkę, budrysówkę, anoral, czy też parkę.

Wiele świetnych propozycji znajduje się tutaj https://adrenaline.pl/pol_m_Kobiety_Odziez_Kategoria_Kurtki-i-bezrekawniki-11944.html.

Na pewno w oczy rzucą się nam także bezrękawniki, które także w ofercie tej się znajdują. Co ciekawe, jest ich naprawdę sporo. Oczywiście bezrękawniki na zimę się nie sprawdzą. Raczej nosi się je jesienią. Chociaż w naszym kraju mamy także łagodne zimy, które w puchowym bezrękawniku także dałoby się przeżyć i to naprawdę w olbrzymim komforcie.

Zadbajmy o swój komfort cieplny.


Publikacja sponsorowana, treść spoza redakcji SmartRide.pl

WSPARCIE