Od października Bolt wprowadził w Polsce karnety (abonamenty), czyli nową, dodatkową formułę rozliczeń za wynajmowane hulajnogi i rowery elektryczne. Abonamenty dostępne są w trzech opcjach: tygodniowej, miesięcznej i miesięcznej pro. Aby wykupić karnet należy w menu aplikacji w lewym górnym rogu ekranu wybrać odpowiednią zakładkę.

Wszystkie karnety Bolt dają nielimitowaną liczbę darmowych odblokowań hulajnogi lub roweru oraz zawierają określoną liczbę minut darmowej jazdy – jest to odpowiednio 30 min, 130 min oraz 255 min.

Ceny za abonamenty mogą być różne w zależności od miasta. W Warszawie za najtańsze karnety Bolt liczy sobie obecnie 16 zł, a za najdroższą opcję – 118 zł. Operatorzy sharingowi potrafią jednak szybko zmieniać ceny, więc trudno powiedzieć jak długo te akurat stawki będą aktualne.

Bolt: abonament na hulajnogi i rowery elektryczne
Screen z aplikacji Bolt

Użytkownicy powinni mieć świadomość, że karnet zostaje aktywowany natychmiast po zakupie, tj. po naciśnięciu przycisku “Zapłać”, co oznacza, że nie ma możliwości zakupu go “na później”. Nie można też wstrzymać jego biegu, a niewykorzystane minuty i odblokowania wygasają z końcem ważności karnetu. Nie ma natomiast obaw, że decyzja o zakupie spowoduje wpędzenie się w kolejne zobowiązania (jak było kiedyś w głośnym przypadku firmy Logo Sharing) – zakup jest jednorazowy, a abonament nie odnawia się automatycznie.

Karnety na przejazdy mają sprawić, że rozwiązania mikromobilności Bolt będą bardziej dostępne, co może przełożyć się na częstsze korzystanie z tych niskoemisyjnych środków transportu – pisze firma w komunikacie prasowym.

Wcześniej w tym roku Bolt wprowadził dla użytkowników swoich hulajnóg elektrycznych przejazdy grupowe, czyli opcję pozwalającą wynająć na jedno konto kilka pojazdów.

Estońska korporacja jest obecnie największym w Polsce operatorem e-hulajnóg wynajmowanych na minuty – na koniec trzeciego kwartału tego roku firma oferowała 40,7 tys. pojazdów (39 proc. udziału w rynku) w 74 miejscowościach. Pozostali duzi gracze na tym rynku to Lime, Tier oraz Dott.

Wszyscy oni oferują obecnie jakąś formę karnetów, choć każdy w swoim modelu. Przykładowo Lime oferuje trzy abonamenty Ride Pass (60-, 100- oraz 240-minutowy) dające nieograniczoną liczbę przejazdów w ramach swojego limitu czasowego, do wykorzystania odpowiednio w ciągu trzech, pięciu i siedmiu dni za ceny od 26,99 zł do 102,99 zł


⇒ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Własna e-hulajnoga zamiast wynajmu? Przegląd siedmiu modeli

WSPARCIE