Mikromobilność i sharing pojazdów na Smart City Forum

Zbliża się Smart City Forum w Warszawie. W dwudniowej agendzie wydarzenia istotne miejsce zajmie m.in. temat roli mikromobilności i jej wkładu w rozwój inteligentnych miast

Smart City Forum mikromobilność

Jubileuszowa X. edycja Smart City Forum odbędzie się w Warszawie 18 i 19 września tego roku. Organizowany tradycyjnie dwa razy do roku kongres przyciąga samorządowców i administrację publiczną, ekspertów oraz biznes – od międzynarodowych korporacji technologicznych po start-upy. Celem jest stworzenie między nimi okazji do dialogu, a osią prelekcji, debat, dyskusji, prezentacji i rozmów w kuluarach – jedno pytanie: jak w miastach wdrażać nowoczesne technologie, by jakość życia i zadowolenie mieszkańców sukcesywnie rosły?

Nad programem najbliższego Smart City Forum trwają jeszcze prace. Wstępna agenda sugeruje, że uczestnicy zainteresowani mikromobilnością nie będą rozczarowani. Mogą liczyć zarówno na dużą debatę na temat mobilności miejskiej i jej nowych modeli biznesowych, związanych z ekonomią współdzielenia, jak i na dyskusję w ramach tzw. sesji round tables, czyli rozmów w wąskim gronie, z udziałem ekspertów, stanowiących okazję do networkingu.

Smart City Forum 9 edycja
W poprzedniej IX. edycji kongresu w marcu wzięło udział ponad 600 osób. Fot. materiały prasowe

Uczestnicy debaty o mobilności będą omawiać m.in. możliwości adaptacji bikesharingu i scootersharingu w przestrzeni miejskiej, proekologiczne rozwiązania w komunikacji transporcie oraz rozwój alternatywnych, elastycznych form mobilności w miastach. Wstępna lista zakłada uczestnictwo włodarzy i samorządowców z kilku polskich miast (m.in. Tychów, Bielska-Białej, Zielonej Góry, Śremu, Lublina) oraz przedstawicieli biznesu, w tym szefa Nextbike, firmy która jest głównym graczem na rynku bikesharingu w Polsce.

Planowana obecność na debacie przedstawicieli firmy blinkee.city (operator współdzielonych skuterów i hulajnóg) oraz burmistrza Ostrowii Mazowieckiej sugeruje, że będzie można także poznać bliżej doświadczenia z pilotażu przeprowadzonego w tym mieście i ościennych gminach, testującego sharing elektrycznych skuterów jako ekologiczny sposób uzupełnienia transportu publicznego w mniejszych ośrodkach miejskich i ich okolicy.

Z kolei uczestnicy dyskusji przy okrągłym stoliku będą mieli okazję wymienić doświadczenia i poglądy o tym czy rowery, hulajnogi i skutery elektryczne są szansą czy problemem dla transportu miejskiego.

– Stolik warto odwiedzić, bo będziemy rozmawiać o problemach dotyczących nas wszystkich w życiu codziennym – mówi Paweł Maliszewski, co-founder blinkee.city, który będzie moderatorem dyskusji. – Miasta się zmieniają i my wszyscy, zarówno mieszkańcy, jak i podmioty administracji publicznej, musimy ustalić, jak chcemy żeby życie nasze wyglądało w zatłoczonych i zakorkowanych obecnie miastach.

Radzie Programowej Smart City Forum przewodniczy Maciej Bluj, ekspert w dziedzinie rozwiązań smart city i wiceprezydent Wrocławia w latach 2007 – 2018. Organizatorem jest firma MMC Polska. Portal SmartRide.pl został jednym z patronów medialnych kongresu. Wydarzenie odbędzie się w Arche Hotel Krakowska – zapraszamy.


SmartRide.pl jest patronem medialnym wydarzenia Smart City Forum

Smart City Forum


 

WSPARCIE