Elektryczne hulajnogi to nowy środek transportu, który dla swoich pracowników eksperymentalnie wprowadziła miedziowa spółka. W ten niekonwencjonalny sposób specjaliści IT z Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź S.A. przemieszczają się pomiędzy rozproszonymi w mieście lokalizacjami, które obsługuje oddział.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.


Pracownicy COPI mają do pokonania stosunkowo krótkie, bo mierzące do dwóch kilometrów, odległości pomiędzy zlokalizowanymi w różnych miejscach Lubina biurowcami. W dojazdach do nich pomagają im hulajnogi.

Używanie alternatywnego środka transportu na krótkich dystansach ma wiele plusów. Zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, które jest największe w pierwszej fazie jazdy autem, oszczędzamy czas oraz obniżamy koszty. Hulajnogi są tanie w eksploatacji i znakomicie sprawdzają się w Zagłębiu Miedziowym – powiedział pomysłodawca projektu Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny COPI.

Pokonanie jednego kilometra na hulajnodze zajmuje około 3 minut – dodał Jazownik.

Hulajnogi zostały wyprodukowane przez polską firmę. Mają świetne parametry techniczne, a zgodnie z obietnicą producenta także dużą żywotność.

Pojazdy są „zaparkowane” przy docelowych lokalizacjach. Opatrzono je instrukcją, zasadami użytkowania oraz bezpieczeństwa. Od pierwszego dnia są w ciągłym ruchu, mając już na liczniku średnio po kilkadziesiąt kilometrów przebiegu każda.

KGHM podkreśla swoje zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii oraz nowymi, przyjaznymi środowisku technologiami. Strategia firmy zakłada m.in. zaspokojenie w 50 proc. do 2030 roku zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną ze źródeł własnych i OZE.

WSPARCIE