Fundacja im. Lesława Pagi prowadzi rekrutację do IX edycji Akademii Energii – bezpłatnego programu edukacyjnego dla studentów i absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą energetyczną. Hasło najbliższej edycji: Energia na trudne czasy – kiedy kryzys puka do naszych drzwi.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas Akademii będą poruszane m.in. tematy elastyczności i stabilności rynku energii, transformacji i efektywności energetycznej oraz zdrowego i zrównoważonego stylu życia.

Pierwsze zajęcia IX edycji Akademii Energii planowane są na 19 września, finał – na drugą połowę października. Rekrutacja uczestników trwa do 30 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są pod tym linkiem.

Finał 8. edycji Akademii Energii
Dyskusja na temat inteligentnych miast – finał 8. edycji Akademii Energii. Fot. materiały organizatorów

Cztery weekendy warsztatów

Akademia Energii pomyślana jest jako platforma wymiany wiedzy pomiędzy doświadczonymi praktykami z branży energetycznej, a osobami stojącymi dopiero na progu kariery w tym sektorze. Program składa się z czterech weekendów wypełnionych warsztatami i spotkaniami z ekspertami.

– Na pewno nie zabraknie warsztatów dotyczących niskoemisyjnego transportu, elektromobilności czy paliw alternatywnych. To ważne aspekty energetyki, które równocześnie są nam, jako odbiorcom energii końcowej, bardzo bliskie – mówi Monika Wolny z zespołu merytorycznego IX edycji Akademii.

Akademia Energii szansą na karierę

Organizatorzy zapraszają do rekrutacji osoby, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową:

  • studentów i absolwentów uczelni wyższych (rozpoczęty II rok studiów – nieukończony 27 rok życia);
  • studentów i absolwentów kierunków: ekonomia, prawo, finanse, transport, dziennikarstwo oraz uczelni technicznych.

Poniżej można obejrzeć klip promocyjny najbliższej edycji Akademii:

Udział w programie to szansa na poznanie branży energetycznej w Polsce od strony liderów tego rynku. Uczestnicy będą analizowali największe aktualne zagadnienia przemysłu energetycznego, szukali praktycznych rozwiązań bieżących problemów i ćwiczyli ich wdrażanie na konkretnych case’ach przygotowanych przez firmy partnerskie.  Każdy z uczestników ma potem szansę na płatny staż w jednej z nich i rozwój kariery na rynku energetycznym w Polsce.

Wśród partnerów strategicznych IX edycji Akademii Energii są m.in. PGNiG, PKP Energetyka i Polenergia.

Co roku do Akademii przyjmowanych jest 30 uczestników. Pełen harmonogram, regulamin i lista partnerów znajduje się na tej stronie.

Tekst oparty na informacji prasowej organizatorów IX edycji Akademii Energii.
SmartRide.pl jest jednym z patronów medialnych programu.

WSPARCIE