Zastanawiasz się nad kupnem roweru elektrycznego miejskiego, ale nie wiesz, czy będzie on dla Ciebie odpowiedni? A może jesteś już zdecydowany, ale wciąż nie masz pewności, jaki rodzaj lub model roweru wybrać? Jeżeli tak, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jak działa rower elektryczny oraz dla kogo będzie to odpowiedni środek transportu. Znajdziesz także podpowiedź, jaki typ i model wybrać w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. 

Materiał promocyjny: MUVIKE

Jak działa rower elektryczny?

Rower elektryczny wyposażony jest we wspomaganie elektryczne. Zasada jego działania jest bardzo prosta. W okolicach suportu lub w piaście umieszcza się bowiem silnik, który zasila bateria, znajdująca się w ramie lub przymocowana do niej. Podczas obrotu pedałów silnik uruchamia się, dzięki czemu jazda jest znacznie prostsza. Poza tą różnicą, zasada działania roweru elektrycznego jest taka sama, jak roweru tradycyjnego.

Zdarza się także, że baterię przytwierdza się do bagażnika. W nowoczesnych rowerach elektrycznych jest ona niemal niewidoczna, a na pierwszy rzut oka trudno odróżnić, czy dany rower posiada wspomaganie. 

Ponadto rower elektryczny wyposażony jest w wyświetlacz, który wskazuje najważniejsze dane dotyczące poziomu naładowania akumulatora, prognozowanym zasięgu czy stopniu wspomagania

Rodzaje rowerów elektrycznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje rowerów elektrycznych, a wybór jednego z nich zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. W związku z powyższym wymienić można:

  • rower elektryczny trekkingowy – idealny do pokonywania dłuższych dystansów z uwagi na zapewnienie wygodnej pozycji;

  • rower elektryczny MTB – typowy rower górski, idealny do pokonywania trudnych tras, w tym także stromych szlaków;

  • rower elektryczny miejski – idealny do pokonywania krótszych oraz średnich dystansów, zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję podczas jazdy, dlatego świetnie sprawdzi się w codziennych podróżach do pracy;

  • rower crossowy – jest bardziej sportową alternatywą dla roweru miejskiego, z uwagi na lekko pochyloną pozycję oraz możliwość pokonywania tras na drogach utwardzonych oraz nieutwardzonych idealnie sprawdzi się zarówno do jazdy w terenie, jak i po mieście, 

Dla kogo odpowiedni jest miejski rower elektryczny?

Jak wskazano powyżej, wybierając rower elektryczny, należy przede wszystkim kierować się jego przyszłym przeznaczeniem. Dla kogo zatem odpowiedni będzie miejski rower elektryczny?

Przede wszystkim dla tych, którzy lubią jeździć rowerem do pracy i nie tracić czasu na stanie w korkach. W takim przypadku wspomaganie spowoduje, że nie trzeba będzie wykonywać intensywnego wysiłku od samego rana, a do pracy dotrze się rześkim i przede wszystkim – mało zmęczonym. Użytkownikowi roweru nie będą także straszne żadne wzniesienia. W takim przypadku warto postawić na model, który wyposażony jest w:

  • bagażnik – przyda się zwłaszcza, aby przewieźć do pracy laptop czy drugie śniadanie;

  • błotniki – aby nie pobrudzić się jeszcze w drodze do pracy; 

  • oświetlenie. 

Dlaczego warto wybrać rower miejski zamiast samochodu?

Po pierwsze, rowerem (zwłaszcza elektrycznym) można znacznie szybciej dojechać w godzinach szczytu z punktu A do punktu B. Jak to możliwe?

Elektryczne rowery Muvike

Odpowiedź jest prosta – rowerzysta omija z reguły korki, w których tkwią samochody, zatem nawet pokonując trasę z niższą prędkością, znajdzie się w miejscu docelowym szybciej. W tym miejscu warto także wskazać, że wbrew powszechnej opinii, rowerem można jeździć do pracy nie tylko latem, ale przez większą część roku. Ulewne deszcze czy siarczyste mrozy występują dość rzadko, zatem wiosną czy jesienią wystarczy z reguły dopasować ubrania do aktualnych warunków pogodowych. 

Niewątpliwą zaletą miejskich rowerów elektrycznych jest fakt, że można nimi dojechać do pracy bez większego zmęczenia. Ponadto pozycja podczas jazdy jest ergonomiczna, co w połączeniu z przebywaniem na świeżym powietrzy sprawia, że poziom tlenu we krwi zwiększy się, a mózg zostanie pobudzony.

Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci się skupić na zawodowych obowiązkach, nie wspominając już o tym, że dojazd rowerem będzie po prostu znacznie tańszy, znacznie bardziej ekologiczny, a także pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie oraz sylwetkę. 

Warto pamiętać, że zanim rozpoczniesz dojazdy do pracy rowerem, warto odpowiednio się przygotować, np. sprawdzić trasę dojazdu, przetestować ją w wolny dzień lub w weekend, a także na bieżąco weryfikować prognozę pogody, co pozwoli Ci dostosować odzież do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.  

Jaki model roweru wybrać?

Jesteś już przekonany, że warto kupić miejski rower elektryczny i zacząć stosować ten środek transportu do codziennych dojazdów? Świetnie! W takim razie pora zdecydować, jaki model będzie najlepszy. 

Na rynku istnieje wielu sprzedawców rowerów elektrycznych. Godnym uwagi jest marka MUVIKE, która nie tylko sprzedaje, ale także produkuje rowery elektryczne. Dzięki temu tworzy innowacyjne rozwiązania z myślą o potrzebach klientów. Cechuje je wysoka jakość, a także prostota w obsłudze. Rowery elektryczne miejskie marki MUVIKE (więcej o nich tutaj: https://muvike.pl/rowery-elektryczne-miejskie/) występują w jednolitej kolorystyce, dzięki czemu są uniwersalne i ponadczasowe. Co ważne, MUVIKE nie spoczywa na laurach i stale rozwija się w zależności od aktualnie obowiązujących standardów technologicznych czy prawnych.

Jeżeli chodzi o rower miejski, to nie sposób nie zwrócić uwagi na model MUVIKE City. Waży on jedynie 24 kg, a korzystać mogą z niego rowerzyści, których waga nie przekracza 120 kg. Co ważne, model ten zapewnia płynną i przyjemną jazdę dzięki wyprofilowanej ramie. Zapewnia także optymalną postawę rowerzysty oraz niezwykły komfort. Brzmi zachęcająco?

W takim razie nie czekaj i już dziś zamów rower, który uprzyjemni Twoje codzienne dojazdy do pracy.


Publikacja sponsorowana, treść spoza redakcji SmartRide.pl

WSPARCIE