Nadchodzi okazja, by latem wyróżnić się na ulicy. Alpha EX, Dynamic EX oraz Epr1me EX – to trzy nowe hulajnogi elektryczne wprowadzane przez markę Frugal, stanowiące mariaż nowoczesnej techniki z wysmakowanym designem. Seria EX – skrót od Exclusive – jest nowością w portfolio polskiego producenta.

MATERIAŁ PARTNERA: Frugal

Pojazdy zostały pomyślane jako nowoczesny sprzęt do miasta, adresowany do użytkowników ceniących połączenie dobrych parametrów technicznych z oryginalnością i estetyką. We wszystkich trzech hulajnogach uwagę od razu zwraca dynamiczna, nowoczesna linia oraz minimalistyczna, czarna kolorystyka, umiejętnie przełamana niebieskimi detalami. Tu nie ma miejsca ani na nudę i powtarzalność, ani na hałaśliwą pstrokaciznę. I chociaż hulajnogi serii EX można traktować jako sprzęt premium, to mieszczą się w budżecie 1999-2999 zł.

Zaprojektowaliśmy je tak, by nie tylko oferowały najlepszy możliwy stosunek wartości do ceny, ale miały także perfekcyjnie dopracowaną stronę wizualną, która zadowoli nawet użytkowników o wymagających gustach. To hulajnogi z ogromnym potencjałem na rynkowy hit – mówi Wojciech, menedżer marki Frugal, którą w młodej polskiej branży osobistych pojazdów elektrycznych wyróżnia wiele lat rynkowego doświadczenia.

Hulajnoga elektryczna Frugal Epr1me EX

Flagowy pojazd nowej serii to Epr1me EX. Jest to najmocniejsza hulajnoga elektryczna z całej trójki. Jeździ na dużych, 10-calowych kołach z pompowanymi oponami, a napęd zapewnia silnik w tylnym kole o mocy nominalnej aż 500 W. Akumulator o parametrach 36 V i 12 Ah, który ładuje się „do pełna” przez siedem godzin, daje zasięg do 42 km – co czyni Epr1me EX pojazdem nie tylko na „ostatnią milę” lecz także na dłuższe trasy dojazdowe lub rekreacyjne. Jest to już więc e-hulajnoga, która można wyjechać także za miasto. Dzięki przedniej amortyzacji i wadze 21,2 kg oferuje komfort jazdy oraz stabilność także poza asfaltową nawierzchnią, np. na kostce brukowej. Jej udźwig to 120 kg, jest więc propozycją także dla cięższych użytkowników.

Zgodnie z polskimi przepisami hulajnoga Epr1me EX może osiągać prędkość do 20 km/h. Przy hamowaniu użytkownik ma do dyspozycji hamulce bębnowe w obu kołach. Z szeroką, wygodną kierownicą został zintegrowany czytelny wyświetlacz, pozwalający ustawić indywidualny numer PIN. To ochrona antykradzieżowa, dzięki której odblokować pojazd może wyłącznie jego właściciel.

Widoczność na drodze zapewnia przednie i tylne oświetlenie, w tym ze światło stopu, oraz obustronne lampy LED w podeście – podświetlane na niebiesko, dzięki czemu hulajnoga zachowuje spójność kolorystyczną nawet w ciemności. Frugal Epr1me EX będzie kosztował 2999 zł.

Hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic EX

Dynamic EX to druga propozycja z serii EX – i zarazem nowa odsłona jednego ze sprawdzonych już modeli Frugala. Hulajnoga ma również duże koła z pompowanymi 10-calowymi oponami. 350-watowy silnik w przednim kole może w szczycie dawać moc nawet 450 W. Za zasięg, który w Dynamic EX dochodzi do 32 km, odpowiada akumulator o parametrach 36V i 10,4 Ah. Jego naładowanie zajmuje sześć godzin. Hulajnoga wyposażona jest w tylny hamulec tarczowy.

W tym modelu również znajdziemy duży, czytelny wyświetlacz. Frugal Dynamic EX waży tylko 15,2 kg, co docenią użytkownicy, którzy potrzebują niekiedy przenieść swoją hulajnogę. Jego udźwig to 100 kg. Wszystko to użytkownik dostaje za 2299 zł brutto.

Hulajnoga elektryczna Alpha EX

Trzecia nowość – Aplha EX, czyli zupełnie nowe wcielenie wcześniejszego modelu Aphla – to e-hulajnoga zdecydowanie najlżejsza z całego trio: waży tylko 14,8 kg. Do tego jest szczególnie atrakcyjna cenowo (1999 zł). Jej akumulator (36 V i 7,8 Ah) naładujemy w zaledwie trzy-cztery godziny, co pozwoli nam na przejechanie 25 km. Jest to więc idealny pojazd do szybkich wypadów na miasto i poruszania się po okolicy – zwinny, lekki i łatwy w transporcie. Może także stanowić interesującą opcję dla starszych nastolatków, od ok. 15 roku życia.

Aplha EX ma ulokowany w tylnym kole silnik 250 W o mocy szczytowej 350 W. Jeździ na pompowanych oponach o wielkości 8,5 cala. Hulajnoga wyposażona jest w przedni i tylny hamulec tarczowy. W stosunku do swojej poprzedniej wersji zyskała wydłużoną kierownicę, a interakcję użytkownika z urządzeniem zapewnia duży, czytelny wyświetlacz.

Gdy technika spotyka design

Wszystkie e-hulajnogi z nowej serii, oprócz nowego, efektownego designu, łączy system składania kierownicy z zaczepem na błotniku – mogą więc być przenoszone za jej sztycę i łatwo transportowane w bagażniku auta, pociągu czy komunikacji publicznej.

Użytkownicy – zwłaszcza początkujący – docenią także możliwość wyboru trybu jazdy we wszystkich nowych modelach. Oprócz trybu najszybszego (20 km/h) można ustawić pojazd także na prędkość maksymalną do 6 km/h oraz 15 km/h – co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala opanować sztukę jazdy na elektrycznej hulajnodze.

A skoro mowa o bezpieczeństwie – cała seria EX została wyposażona w oświetlenie pozycyjne przednie i tylne – w tym także ze światłem stopu. Widoczność po ciemku zwiększają również odblaski po bokach i z tyłu.

Model Aplha EX właśnie wszedł do sprzedaży, jest dostępny do nabycia tutaj. Pozostałe nowe e-hulajnogi Frugal pojawią się na dniach, a więcej informacji na temat nowej serii EX znajdziecie na tej stronie.


Publikacja płatna, treść spoza redakcji SmartRide.pl

WSPARCIE