Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.


Vooom w tym tygodniu rozpoczyna zamknięte testy wypożyczania aut wraz z kilkoma wybranymi partnerami biznesowymi. To pierwszy krok przed wdrożeniem usługi pakietów mobilności, nowoczesnego benefitu pracowniczego dla firm szukających ekologicznych i odpowiedzialnych społecznie rozwiązań. Na nowe funkcjonalności mogą też liczyć użytkownicy indywidualni w Warszawie.

Szerokiemu gronu użytkowników Vooom jest znany jako aplikacja, która na jednej mapie zbiera wszystkie środki komunikacji – usługi współdzielone i transport publiczny – oraz pozwala szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście pojazdami różnych operatorów.

Obecnie start-up rozpoczyna zaawansowane testy funkcjonalności dla klientów biznesowych. Usługa Pakiet Mobilności umożliwia firmie wykupienie benefitu pracowniczego w trzech prostych krokach: rejestracja konta na platformie Vooom, wpłata abonamentu i udzielenie dostępu pracownikom.

– To zupełna nowość na rynku, bo nikt przed nami w Polsce jeszcze tego nie robił. Zaletą tego rozwiązania jest elastyczność, gdyż użytkownik może przeznaczyć przedpłacone środki na auto na minuty, elektryczny skuter, hulajnogę czy rower miejski – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom. Abonament mobilności oferowany przez Vooom w dobie rekordowo niskiego bezrobocia to nowe narzędzie w walce o utrzymanie i zdobycie pracowników.

W tym tygodniu wprowadzono również kolejne udogodnienie dla użytkowników indywidualnych w Warszawie. Nowa funkcjonalność ułatwi życie tym, którzy cenią sobie wygodę i chcą mieć pewność, że nie przegapią swojego tramwaju czy autobusu. Użytkownik Vooom po kliknięciu w wybrany przystanek zobaczy aktualny rozkład jazdy oraz czas przyjazdów najbliższych pojazdów. Dane w aplikacji są podawane na podstawie faktycznej lokalizacji środków komunikacji miejskiej.

W trzecim kwartale br. użytkownicy aplikacji będą mogli zamówić w niej taksówkę, a w czwartym – kupić bilet komunikacji miejskiej. Obie funkcjonalności będą w pierwszej kolejności dostępne dla mieszkańców Warszawy.

WSPARCIE