W minionym roku spółka PKP Telkol rozpoczęła realizację projektu badawczo-rozwojowego z zakresu elektromobilności. Celem projektu jest postawienie dwóch stacji ładowania pojazdów wraz z 24 rowerami elektrycznymi. Stacje ładowania o wielkości zbliżonej do rozmiarów jednego miejsca parkingowego mają umożliwić wypożyczenie elektrycznego roweru lub naładowanie własnego sprzętu np. hulajnogi.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.


W ramach projektu PKP Telkol zadba także o możliwość zasilania stacji za pomocą ekologicznych źródeł energii tj. paneli fotowoltaicznych. Na jednej z dwóch stacji firma przetestuje działanie i wydajność przeźroczystych paneli fotowoltaicznych, które są nowym rozwiązaniem na polskim rynku.

Zarówno rowery, jaki i stacje ładowania wkrótce mają pojawić się przy dworcach kolejowych. Wspólnie z PKP S.A., jako właścicielem nieruchomości, PKP Telkol planuje, aby już w majówkę tego roku osoby odpoczywające nad morzem mogły wypożyczyć rower elektryczny lub naładować własną hulajnogę, na początek na stacjach Hel i Władysławowo.

– Stacje te zostały wybrane w taki sposób, by osoby, które zdecydują się na wycieczkę rowerową między kurortami mogły wypożyczyć rower na jednej stacji i po pokonaniu 35 kilometrów oddać go na drugiej. Z takiego rozwiązania podróżni będą mogli skorzystać już w majówkę – zapowiada prezes PKP Telkol Mirosław Gilarski.

Przedsięwzięcie PKP Telkol wpisuje się w realizowany z ramienia PKP SA program o nazwie „PKP Mobility”, w ramach którego wypracowywana jest m.in. docelowa formuła usługi carsharingu.

[Źródło: informacja prasowa PKP Telkol, opublikowana 24.01.2020 r.]

WSPARCIE