Elektryczne hulajnogi Lime były już wypożyczane na świecie 200 mln razy – poinformowała amerykańska firma. Jest to łączna globalna liczba wypożyczeń, odnotowana odkąd Lime udostępniła po raz pierwszy swoje pojazdy w USA. “Jesteśmy pierwszą firmą z branży nowej mobilności, która osiągnęła ten kamień milowy” – napisała spółka wczoraj na swoim blogu.

Poza samą efektowną liczbą ciekawe jest tempo wzrostu. Drugie 100 mln przejazdów firma zaliczyła w 13 miesięcy – i podaje, że zabrało to dwukrotnie mniej czasu niż osiągnięcie pierwszego miliona. W swojej informacji Lime wylicza, że w sumie przejazdy jej hulajnogami zastąpiły ponad 50 mln przejazdów samochodowych.

Hulajnogi Lime zaliczyły 200 mln przejazdów
Porównanie tempa wzrostu liczby przejazdów. Źródło: materiały Lime

Lime – hulajnogi i… rowery

Wygląda na to, że statystyki te, jeśli chodzi o tempo wzrostu, zostały trochę podkręcone marketingowo. Start-up Lime po raz pierwszy wyprowadził sharingowe jednoślady na ulice w czerwcu 2017 r. (czyli właśnie ok. 40 miesięcy temu), ale były to… rowery i to w raczej śladowej liczbie 125. Firma, o czym nie każdy już pamięta, zaczynała bowiem od bikesharingu. Elektryczne hulajnogi – czyli swoje flagowe pojazdy – Lime udostępniła znacznie później, bo w lutym 2018 r. Oferuje je więc w sumie od 32 miesięcy.

Są to jednak niuanse, jeśli wziąć pod uwagę, że ostatnie 100 mln przejazdów przypadło częściowo na okres martwy, po wybuchu pandemii. Międzynarodowy lockdown spowodował całkowite zawieszenie usług na kilka tygodni w bardzo wielu miastach świata (w tym także w Polsce, w której amerykańska sieć reaktowała swoje usługi pod koniec kwietnia tego roku). Jak widać, po zluzowaniu obostrzeń ludzie nadal chcą wypożyczać hulajnogi.

· PRZECZYTAJ TEŻ:
Lime chce wprowadzić na swoją aplikację także pojazdy innych firm

Co ciekawe, obecnie Lime w pewnym stopniu wraca do swoich rowerowych korzeni – a to w wyniku roszad kapitałowych z początku roku, które spowodowały, że w rękach tej spółki znalazła się znana marka elektrycznego bikesharingu Jump, należąca wcześniej do Ubera. W swoim wpisie na blogu Lime wymienia już nie tylko kilka miast na świecie, do których niedawno wprowadziła e-hulajnogi, ale także kilka miast (Pragę, Wiedeń, Kopenhagę i Sydney) w których uruchomiła rowery.

Lime to pierwsza firma, która zaoferowała sharing elektrycznych hulajnóg w Polsce – było to w październiku 2018 r. we Wrocławiu.


Świat jedzie do przodu. Obserwuj nas na Facebooku i Twitterze

WSPARCIE