Hulajnoga to szybki i wygodny sposób na poruszanie się po miejskiej dżungli, jednak nie wolny od ryzyk: kolizje, wypadki, uszkodzenia, czy wreszcie kradzież. Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa pozwala ograniczyć większość z nich, ale często nie da się uniknąć szkód. Właśnie w takich sytuacjach przydaje się ubezpieczenie.

Materiał promocyjny: PZU Bezpiecznie na Hulajnodze

Ochrona przed kradzieżą – casco

Największą bolączką właścicieli hulajnóg jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed kradzieżą lub zniszczeniem. Wygoda hulajnogi wiąże się z tym, że łatwo i szybko możemy dojechać w każde miejsce, ale niekoniecznie bezpiecznie jest ją zostawić na zewnątrz biura czy lokalu. Zapięcie często łatwo sforsować, a sprawca może uciec zanim ktokolwiek zdąży zareagować. Dlatego warto mieć dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.

Ochrona casco działa zarówno w przypadku kradzieży z pomieszczeń zamkniętych, jak i z ulicy.

Casco działa także w razie zniszczenia hulajnogi podczas wypadku lub w wyniku zdarzeń losowych.

Użytkownik hulajnogi jak kierowca – Odpowiedzialność Cywilna

Za spowodowanie wypadku użytkownik hulajnogi (także tzw. miejskiej) odpowiada na tej samej zasadzie jak kierowca samochodu. Nieprzestrzeganie przepisów i doprowadzenie do wypadku skutkuje koniecznością pokrycia start. Bez polisy za wyrządzone szkody – w postaci uszczerbku na zdrowiu czy zniszczenia mienia – użytkownik hulajnogi będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. A koszty mogą być wysokie.

Przed tym ryzykiem można się uchronić – ubezpieczenie OC zabezpiecza właściciela hulajnogi przed odpowiedzialnością finansową – koszty szkód pokryje ubezpieczyciel.

PZU Bezpiecznie na Hulajnodze - banerPomoc po wypadku – NNW

Informacje o wypadkach z udziałem e-hulajnóg pojawiają się coraz częściej – tylko do stołecznych szpitali dziennie trafia nawet kilkadziesiąt osób z urazami po wypadku na hulajnodze. Nic dziwnego, to coraz bardziej popularny środek transportu w mieście. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, rośnie również ryzyko wypadków. Kolizja z pieszym, rowerzystom czy samochodem często kończy się poważnym urazem. Do najczęstszych należą złamania i urazy głowy.

Ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu i pokrywa koszty leczenia i rehabilitacji. Oprócz ostrożności warto zachować również środki z odszkodowania NNW.

Czym jest PZU Bezpiecznie na Hulajnodze?

To pierwsze ubezpieczenie dające wszechstronną ochronę użytkownikowi hulajnogi i jego pojazdowi. Polisa zapewnia wypłatę odszkodowania w razie wypadku i pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez użytkownika e-hulajnogi – uszkodzenia czyjegoś mienia lub zdrowia. Ochrona obejmuje również sam pojazd – w razie uszkodzenia lub kradzieży właściciel otrzyma odszkodowanie.

Elastyczna oferta pozwala wybrać pakiet oraz czas ochrony – na miesiąc lub rok. Koszty? Pakiet obejmujący OC + NNW + casco – już od 12,50 zł miesięcznie przy wyborze rocznej ochrony. SPRAWDŹ ile kosztuje ochrona. Oblicz składkę


Publikacja sponsorowana, tekst spoza redakcji SmartRide.pl.

WSPARCIE