Warszawska firma blinkee.city, wypożyczająca hulajnogi i skutery elektryczne, ogłosiła nową promocję pod hasłem “Najtańsze hulajnogi w Twoim mieście”.

“Od 26 września w specjalnej cenie. Tylko 0,49 zł za minutę jazdy, a odblokowanie jest darmowe” – poinformowało blinkee. Jak wynika z komunikatu firmy, promocja obejmuje cztery miasta: Warszawę, Trójmiasto, Katowice i Lublin (w sumie blinkee oferuje jednoślady w blisko 40 miejscowościach w Polsce).

Nowe ceny na hulajnogi blinkee do końca sezonu

Warto zwrócić tu uwagę na zapewnienie, że promocja będzie trwała co najmniej do końca sezonu. Oferta sharingowych hulajnóg w Polsce jest bardzo zmienna jeśli chodzi o cenę i model ofert – firmy często wprowadzają promocje oraz różnego rodzaju pakiety czy abonamenty na hulajnogi, na warunkach, które po krótkim czasie zmieniają z dnia na dzień (podobnie jak często zmieniają strefy dostępności pojazdów). W taki sposób działało zresztą także blinkee.city.

Tym razem firma deklaruje, że będzie inaczej – co oznacza, że w wymienionych czterech miastach blinkee de facto zmienia do końca roku model cennikowy. Jak długo firma będzie oferować swoje pojazdy – tego nie wiadomo. W zeszłym roku były dostępne jeszcze w listopadzie (a niektórzy operatorzy udostępniali e-hulajnogi przez całą zimę).

Brak opłat za odblokowanie i stała stawka minutowa były do tej pory widoczne przede wszystkim w polityce konkurencyjnej firmy Bolt – w jej przypadku w Warszawie minuta jazdy na hulajnodze kosztuje obecnie 50 gr, czyli więcej o 1 gr niż na jednośladzie blinkee.city.

O tym, że rynek sharingowych hulajnóg będzie w tym roku polem ostrej konkurencji o klienta i związanych z tym dużych zmian, jeśli chodzi o taryfy, pisaliśmy obszerniej już w maju w tekście “Czy to już wojna cenowa operatorów?“.


Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku i Twitterze

 

WSPARCIE