Zewnętrzny press release, dosłowny przedruk z ewentualnymi skrótami.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.

 

Malta jest ósmą lokalizacją europejską, gdzie będzie można poruszać się skuterami blinkee.city. W południowo – wschodniej części wyspy można już wypożyczać jednoślady z udostępnionej tam floty 60 pojazdów.

Aplikacja blinkee.city na Malcie i jej obsługa jest taka sama, jak w Polsce czy innych państwach, w których funkcjonuje usługa.

– Warto jednak pamiętać o różnicach wynikających ze specyfiki kraju. Obowiązuje tam np. ruch drogowy lewostronny, a do jazdy na skuterze niezbędne jest posiadanie prawa jazdy przynajmniej kategorii AM, samo B nie wystarczy – mówi Paweł Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

Na początek strefa użytkowania aplikacji obejmie północno – wschodnie części Malty, m.in. Valletta, Birkirkara, Pembroke, Mosta, Gżira, Saint Paul’s Bay, czy Qormi, w planach jest jednak jej powiększenie. – W tej chwili oddaliśmy w ręce maltańskich użytkowników 60 jednośladów, ale to z pewnością nie jest ostateczna liczba pojazdów – dodaje Paweł Maliszewski.

Poza kilkunastoma polskimi miastami, w których z powodzeniem funkcjonuje usługa, firma konsekwentnie realizuje także swój rozwój zagraniczny. W ciągu dwóch lat blinkee.city wprowadziło elektryczne skutery do Budapesztu, Splitu, Walencji, Sztokholmu, Bukaresztu, a także do węgierskiego Pecs i chorwackiego Omis.

– W wyborze kolejnych lokalizacji zagranicznych często kierujemy się ich potencjałem turystycznym. Uważamy bowiem, że skutery elektryczne to idealny środek transportu podczas zwiedzania nowych miejsc. Benefity odczuwają także lokalni użytkownicy, którzy dzięki naszym pojazdom mogą szybko i łatwo przemieszczać się do pracy, czy na spotkanie ze znajomymi – tłumaczy Paweł Maliszewski.

Na Malcie cena za wypożyczenie skutera, podobnie jak w Polsce, będzie liczona za każdą minutę jazdy. Obowiązująca tam stawka to 0,25 euro/min. i 0,05 euro za minutę postoju.

WSPARCIE