Z pozoru może ci się wydawać, że hulajnoga jest dziecięcą zabawką, pojazdem, który zawsze ma niemal identyczną konstrukcję. Pozwala się przemieszczać z miejsca na miejsce, poprzez odpychanie się od ziemi jedną nogą.

Materiał promocyjny: Fourstore.pl

Jednak w kategorii hulajnóg można wymienić wiele różnych urządzeń, zdecydowanie odmiennych względem siebie. Są wśród nich również hulajnogi wyczynowe, które zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników.

Czym odznacza się hulajnoga wyczynowa?

Oprócz standardowych, tradycyjnych hulajnóg, służących do rekreacyjnego przemieszczania się czy cieszących się uznaniem hulajnóg elektrycznych, są też i hulajnogi wyczynowe (więcej informacji na Fourstore). Możesz nimi jeździć, ale przede wszystkim służą one do robienia różnych trików i ewolucji w przestrzeni miejskiej, na rampach, a zwłaszcza na skate parkach. Można powiedzieć, że hulajnoga wyczynowa jest ekstremalną wersją hulajnogi podstawowej.

Pod względem wizualnym kształt obu hulajnóg jest taki sam, ale cechuje je odmienna konstrukcja i przeznaczenie. Hulajnoga do trików nazywana jest stunt czy hulajnogą do freestyle`u, czyli do wykonywania skoków i trików. Powinna być lekka, stabilna, a przy tym bezpieczna i mieć podwyższoną odporność na przeróżne uszkodzenia. Sprzęt ten nie jest składany, ponieważ musi sprostać dosyć dużym przeciążeniom a możliwość składania kierownicy zmniejszyłaby poziom wytrzymałości całego urządzenia.

Od zwykłej hulajnogi, wyczynowa jej wersja odróżnia się szerszą kierownicą, którą możesz obracać wokół własnej osi, co przyda ci się przy wykonywaniu różnych trików. W połączeniu z kształtem kierownicy – literą Y, zapewni ci bezpieczeństwo korzystania z hulajnogi.

Hulajnogi wyczynowe, czy też stuntowe wykonane są z lekkich materiałów – aluminium lub nieco bardziej wytrzymałej stali, ale o większej wadze. Ich kółka są mniejsze niż w standardowym urządzeniu tego typu – rozmiar to od 100 do 120 mm. Im większe kółka tym większe prędkości można dzięki nim rozwinąć. Bardzo ważny jest rdzeń hulajnogi wyczynowej – wykonany z tworzywa sztucznego lub z aluminium. Wyczynówki muszą mieć też łożyska maszynowe, które są odporne na przeciążenia.

Skąd wynika popularność hulajnóg wyczynowych?

Na skate parkach łatwo zobaczyć dzieci, młodzież i dorosłych jeżdżących na rolkach i deskorolkach, ale hulajnogi wyczynowe także są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników. I ty możesz spróbować swoich sił na hulajnodze tego typu. Ekstremalne wrażenia gwarantowane, ale zwróć uwagę na to, że potrzeba wiele czasu i praktyki, by móc wykonywać bardziej zaawansowane triki na hulajnodze wyczynowej. Nie jest to sprzęt, który wykorzystasz w pełni do jazdy rekreacyjnej.

Fourstore.pl - logotypPanuje moda na hulajnogi wyczynowe – jeżdżą na nich i młodsi i starsi użytkownicy. Głównym czynnikiem, który decyduje o takiej popularności jest to, że właściwie hulajnoga jest łatwa w obsłudze. Kontrola nią odbywa się przez kierownicę, która pozwoli ci na precyzyjne i bezpieczne operowanie pojazdem. Nauka podstawowych trików, które będą cię na początku w pełni satysfakcjonowały, nie przysporzy ci zbyt wiele trudności.


Publikacja sponsorowana, treść spoza redakcji SmartRide.pl

WSPARCIE