Wakacje to czas wycieczek i wyjazdów. Wtedy również częściej wypoczywamy na świeżym powietrzu, korzystając z różnego rodzaju aktywności. Jedną z ciekawszych form relaksu w sportowym stylu jest jazda na hulajnodze elektrycznej. To wręcz doskonały pojazd na letnie wyprawy. Jak zatem dobrać najlepszy sprzęt? Czym się kierować podczas wyboru?

MATERIAŁ PARTNERA: Barel Poland

Zakup elektrycznego dwukołowca to zawsze dobry pomysł, jeśli chcemy przemieszczać się szybko, wygodnie i ekologicznie – zarówno po mieście, jak również na bezdrożach. Korki na zatłoczonych ulicach przestaną być jakimkolwiek problemem. Hulajnoga elektryczna to znakomita alternatywa dla samochodu, który nie dość, że jest drogi w utrzymaniu, to na każdym kroku generuje problemy – brak miejsca do zaparkowania, trudność dojazdów do niektórych miejsc lub ciągłe awarie, które produkują kolejne koszty.

Jednoślad napędzany prądem pozwoli nam uniknąć tych zmartwień, a przy okazji przyniesie mnóstwo innych korzyści – z przyjemnością z jazdy na czele. A w przypadku modeli, które mogą posłużyć jako hulajnoga elektryczna na wakacje, tym bardziej warto zwrócić na nie uwagę, bo okres wiosenno-letni sprzyja podróżom na dwóch kółkach. Elektrykiem można wybrać się na piknik, nad pobliskie jezioro, czy na eksplorację miejskich ścieżek podczas wakacyjnego city break. Możliwość zwiedzania nowych miejsc, a co za tym idzie – odkrywania świata – jest tą dodatkową, nieoczywistą korzyścią związaną z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych właśnie w czasie wakacji.

Hulajnoga elektryczna na wakacje – czym kierować się podczas wyboru?

Szukając idealnej hulajnogi na wakacje warto przede wszystkim zastanowić się, jakie będzie jej przeznaczenie. Dobrze także pomyśleć o tym, czy w późniejszym czasie również będziemy jej używać. Jeśli chodzi o modele, które można określić jako typowe letnie pojazdy, to można je podzielić na dwa typy – przeznaczone do jazdy miejskiej oraz dedykowane do przemieszczania się na bezdrożach. W czasie wakacji z pewnością będą zdarzały się okazje, gdy będziemy mogli odkrywać różne miejsca – zarówno w mieście, jak również w terenie. Planując wyjazd warto zrobić rozeznanie, gdzie najczęściej będziemy się wybierać, aby pod ten cel dobrać odpowiedni model. Ale nie jest to jedyne kryterium wyboru hulajnogi elektrycznej na wakacje. Ważne są także jej parametry.

Jednoślad powinien być lekki, dzięki czemu byłby łatwy i wygodny w transporcie. Na dobry komfort noszenia wpływa również możliwość składania. Taki pojazd możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie – wystarczy zapakować do bagażnika i wyruszyć przed siebie. Duże znaczenie ma także moc silnika, która odpowiada nie tylko za dynamiczną jazdę, lecz także za szybkość dotarcia do celu, szczególnie jeśli podróżujemy z dodatkowym obciążeniem, np. z plecakiem. Kolejną cechą, którą powinna posiadać idealna hulajnoga na wakacje, jest dobry zasięg. Jest to bardzo ważne, ponieważ w czasie wycieczek możemy pokonywać naprawdę dalekie odległości i nie zawsze możemy mieć możliwość doładowania jednośladu. Zwiększony dystans z miejsca likwiduje problem częstego uzupełniania poziomu baterii.

Najlepsza hulajnoga elektryczna do miasta

Motus Scooty 10 Gen 5

Przemieszczanie się po mieście powinno być przede wszystkim wygodne. Doskonały komfort jazdy z pewnością zapewni jeden z najpopularniejszych miejskich modeli – Motus Scooty 10 Gen5. Pojazd wyróżnia się niską wagą (17,8 kg) i posiada składaną konstrukcję. Nie będzie więc żadnego problemu, aby zabrać go na wycieczkę. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby złożyć do kompaktowych rozmiarów.

Motus Scooty 10 Gen 5 - hulajnoga elektryczna na wakacje
Motus Scooty 10 Gen 5

Zasięg również jest  imponujący. Możliwość przejechania 65 km to naprawdę świetny wynik! Spokojnie wystarczy na niemałą wycieczkę i z powrotem. Doskonałe wrażenia z jazdy zapewnia nie tylko silnik o mocy szczytowej 700W (nominalna to 350W), lecz także 10-calowe koła, które dobrze zbierają nierówności oraz szeroki podest, odpowiadający za wygodę i stabilność prowadzenia. Nie bez znaczenia jest również czytelny wyświetlacz oraz odblaski z każdej strony pojazdu i kierunkowskazy, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na trasie.

Ruptor R1 Lite

Jako znakomita hulajnoga elektryczna na wakacje sprawdzi się także Ruptor R1 Lite. Jego niska masa (21 kg) w połączeniu z silnikiem o mocy 500W tworzy świetnie zgrany duet, który zapewnia niesamowite doznania z miejskiej jazdy. Na komfort prowadzenia wpływają także koła w rozmiarze 10 cali i zasięg 60 km. Dużym atutem tego modelu jest również jego design, który sprawia, że dwukołowiec od razu zwraca na siebie uwagę. Warto także podkreślić, że hulajnoga jest wyposażona w intuicyjny mechanizm składania, dzięki czemu szybko ją złożysz i przeniesiesz w dowolne miejsce. Wszystkie te cechy gwarantują wygodne przemieszczanie się po mieście, nie tylko w celach turystycznych. Dlatego Ruptor R1 Lite to hulajnoga, którą można użytkować zarówno podczas wakacji, jak również już po ich zakończeniu, aby dojeżdżać np. do pracy, szkoły lub na uczelnię.

Ruptor R1 Lite
Ruptor R1 Lite

Hulajnoga elektryczna w teren – jaki model wybrać?

Motus Pro 10 Sport 2021

Planując wakacyjne wyjazdy poza miasto musimy liczyć się z tym, że nasz pojazd powinien posiadać nieco inne parametry niż typowa hulajnoga miejska. Takimi eskapadami z pewnością najbardziej zainteresowani będą wielbiciele bardziej ekstremalnych wrażeń, co wiąże się z mocniejszym wyposażeniem. A takie bez wątpienia posiada Motus PRO10 Sport 2021, którego waga wynosi 29 kg, a napęd jest wyposażony w dwa silniki (każdy o mocy 1000W).

Motus Pro 10 Sport 2021
Motus Pro 10 Sport 2021

Ten rewelacyjny zestaw uzupełnia wzmocniony system amortyzacji oraz dwa tarczowe hamulce, które zapewniają skuteczne hamowanie w różnych warunkach, nawet w nagłych sytuacjach. Model wyróżnia się także świetnym zasięgiem (65 km na jednym ładowaniu baterii), co ma szczególne znacznie podczas pozamiejskich wypraw. A żeby dawały one jeszcze więcej adrenaliny, w tym modelu istnieje możliwość wymiany opon na wersję terenową.

Ruptor R6 V3

Osoby, które chcą wybrać się na jeszcze dalszą wycieczkę po bezdrożach, powinny zainteresować się hulajnogą Ruptor R6 V3. W tym modelu również są dwa silniki (każdy o mocy 800W), a jego waga wynosi 29 kg. Mimo tej masy, dzięki baterii o pojemności 20Ah 48V, pojazd może osiągnąć aż 75 km zasięgu. To wystarczyłoby na przejechanie nawet do sąsiedniego miasta.

Ruptor R6 V3
Ruptor R6 V3

Podobnie, jak jego lżejszy brat Ruptor R1 Lite, ten jednoślad wyróżnia się unikalnym, wręcz futurystycznym designem. Dwa przednie reflektory naprawdę robią pioronujące wrażenie. Ale nie tylko doznania estetyczne są mocną stroną tego elektryka. Kolejnymi atutami są 10-calowe koła i doskonała amortyzacja, co przekłada się na dynamiczną, a jednocześnie bezpieczną jazdę.

Dualtron Eagle

Hulajnoga elektryczna na wakacje, która świetnie sprawdzi się w terenie, powinna być wręcz niezniszczalna. Choć to dosyć śmiałe stwierdzenie, to za taki pojazd można uznać model Dualtron Eagle. W tym przypadku każdy jego element wywołuje efekt WOW – począwszy od bardzo pojemnego akumulatora LG (24,4Ah 60 V), poprzez dwa silniki o mocy sztywowej na poziomie 1650W i na elastomerowym systemie amortyzacji skończywszy. Imponująca bateria to gwarancja fenomenalnego zasięgu, który wynosi aż 90 km. Mało która hulajnoga tak potrafi! Choć tak mocne parametry kojarzą się z ciężkim prowadzeniem – to nic bardziej mylnego! Jazda na tym jednośladzie jest niezwykle komfortowa i bezpieczna. Na chwilę obecną jest to najbardziej zaawansowany model w rodzinie Dualtronów, ale możemy zdradzić, że już wkrótce na rynku pojawią jeszcze mocniejsze pojazdy tej wyjątkowej marki.

Dualtron Eagle
Dualtron Eagle

Powyższe modele dostępne są w sklepach z największym wyborem hulajnóg elektrycznych: 7Way.pl, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Decathlon, X-kom oraz Komputronik.


Publikacja płatna, treść spoza redakcji SmartRide.pl. Zdjęcia pochodzą od producentów

WSPARCIE