Kopenhaga planuje definitywnie usunąć z centrum miasta współdzielone hulajnogi elektryczne – doniosły zachodnie media, powołując się na agencję AFP. “Od 1 stycznia nie będzie można wypożyczać i parkować elektrycznych hulajnóg na większości obszarów intensywnej zabudowy w Kopenhadze” – zapowiedział w e-mailu do AFP jeden z odpowiedzialnych za tę dziedzinę urzędników miejskich.

W praktyce chodzi o historyczne centrum miasta i przylegające do niego obszary, gdzie już dziś obowiązują obostrzenia dotyczące współdzielonych e-hulajnóg. AFP zauważa jednak, że planowane regulacje byłyby jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

• CZYTAJ TEŻ:
Paryż uregulował współdzielone hulajnogi elektryczne

Decyzja ta musi jeszcze uzyskać oficjalną aprobatę rady miasta, ale ponoć cieszy się w niej dość powszechnym poparciem – Niestety, napotkaliśmy poważne problemy związane z tymi hulajnogami. Starszym osobom bywa bardzo ciężko wymijać, gdy leżą poprzewracane dookoła – mówi Rune Dybvad z rady miasta, cytowany m.in. przez portal TheLocal.dk.

Depesza AFP dotyczy sharingu i nic nie mówi na temat regulacji użytkowania prywatnych hulajnóg elektrycznych w stolicy Danii.


Newsy dotyczące mikromobilności – obserwujcie nas na Facebooku i Twitterze

WSPARCIE