Zewnętrzny press release, dosłowny przedruk z ewentualnymi skrótami.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.

 

Od 6 lipca mieszkańcy i turyści mogą korzystać z białych elektrycznych skuterów od Hop.City.

Nasza usługa zyskuje każdego dnia nowych fanów. Mobilność elektryczna to przyszłość, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że Wrocław pojawił się w końcu na naszej mapie. Jesteśmy pewni, że każdy, kto do tej pory bał się takiej formy transportu, zmieni zdanie. Nasze nowe skutery są niezwykle stabilne, łatwe w prowadzeniu, a stylistyka znacząco różni się od tej którą proponuje konkurencja. Obserwujemy potrzeby miasta Wrocław na elektromobilności od jakiegoś czasu, dlatego już na sam start zdecydowaliśmy się udostępnić tutaj aż 80 skuterów – mówi Łukasz Banach, współzałożyciel i członek zarządu Hop.City.

Na terenie Wrocławia działają już teraz inni operatorzy sharingowi m.in.: skuterów, hulajnóg oraz samochodów. Skutery Hop.City można wypożyczać prawie na terenie całego miasta m.in. w okolicach Starego Miasta, Politechniki Wrocławskiej, Magnolii Park Parku Południowego czy Parku Grabiszyńskiego.

Pojazdy posiadają duży kufer, a cała bryła jest bardzo nowoczesna. Światła LED zapewnią dużą widoczność na drodze, a komputer oraz całe oprogramowanie skutera zostało zaprojektowane w całości na potrzeby Hop.City. Tryb parkingowy zapobiega przypadkowemu uruchomieniu skutera podczas jego przestawiania.

Każdy skuter wyposażony jest w pojemny kufer, w którym dostępne są zawsze 2 kaski
– w rozmiarze M i L. Kaski mają swoje oznaczenia, jednak można je też rozpoznać po kolorze: białe M i czarne L. Dodatkowo w każdym kufrze dostępne są czepki jednorazowego użytku oraz ręczniki papierowe.

Za pomocą tylko jednej aplikacji można wynajmować pojazdy w dowolnym mieście. W chwili obecnej jesteśmy w Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Częstochowie, Szczecinie i teraz we Wrocławiu. Bardzo cieszy nas to, że usługa po zmianie nazwy marki jest jeszcze bardziej popularna. Jesteśmy pewni, że zarówno odświeżona strona, nowe pojazdy oraz kolejne nowe funkcje w naszej aplikacji przyciągają do nas nowych użytkowników. Między innymi dzięki płatności za doładowanie BLIKIEM, nasi użytkownicy dostają extra 5 proc. więcej złotówek na jazdę naszymi skuterami – mówi Patrycja Ogrodnik, Brand Manager Hop.City.

Jak zapewnia operator, usługa ma coraz więcej entuzjastów i użytkowników oraz zyskuje
w oczach władz miast, instytucji oraz biznesu. – Staramy się odpowiadać na potrzeby różnych grup i wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk, w tym biznesu, gdzie liczy się mobilność. Dla nich oferujemy dedykowane oferty – dodaje Łukasz Banach.

Przedstawiciele Hop.City zapowiadają, że jeszcze w tym roku będą prezentować dodatkowe rozwiązanie dla miast, które będzie dawało możliwość kontroli usług sharingowych. Już teraz są jednym z finalistów programu akceleracyjnego dla firm proponujących ekologiczne rozwiązania dla miast.

Aby wynająć skuter, wystarczy pobrać aplikację Hop.City i dokonać krótkiej rejestracji.
Cena za wynajmu skutera to 0,49 zł za minutę jazdy oraz 2 zł opłaty na strat. Za każdym razem użytkownik dostaje 2 minuty gratis. Obecnie w Hop.City trwa promocja z BLIKIEM, która daje możliwość otrzymania bonusu.

Rezerwacja i wynajem pojazdów pozwalają w szybki i łatwy sposób dojechać do pracy, zwiedzić miasto czy dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi. W ramach bezpłatnej aplikacji użytkownicy Hop.City mogą sprawdzać dostępne pojazdy oraz ich zasięg, kontaktować się
z biurem obsługi klienta, korzystać z kodów rabatowych oraz doładowywać konto na kolejne przejazdy.


Czytaj też:

Hop.City: „To jest w większości miejski biznes technologiczny”

WSPARCIE