Dużą promocję na wypożyczane hulajnogi ogłosiła dziś sieć blinkee.city. Jej nowy stołeczny cennik jest szczególnie atrakcyjny dla posiadaczy Warszawskiej Karty Miejskiej – za przejazdy zapłacą oni maksymalnie 4,40 zł na dobę. To tyle, ile kosztuje jednorazowy bilet komunikacji miejskiej.

Aby skorzystać z takich stawek trzeba, zgodnie z regulaminem, przesłać do firmy zdjęcie karty miejskiej. Wprawdzie czytając dosłownie warunki regulaminu należałoby chyba przesłać fizycznie samą kartę (“prześle Warszawską Kartę Miejską”), jednak zakładamy, że to lapsus, dalej już mowa jest o “potwierdzeniu posiadania”. Nie zostało sprecyzowane czy na karcie powinien być aktualny bilet okresowy.

Osoby bez karty mogą wypożyczać hulajnogi blinkee za 9,90 zł za dobę. Firma zaznacza wprost, że promocyjna opłata dobowa pokrywa również opłaty startowe za wynajem pojazdu.

Warto zwrócić uwagę na punkt w regulaminie, który mówi, że “maksymalny dopuszczalny czas promocyjnego dobowego (doby liczonej od 00:00 do 23:59) wypożyczenia wynosi 480 min. Do czasu trwania wypożyczania zalicza się czas trwania rezerwacji, jazdy i pauzy“. Trochę to kłóci się z nazwą “dobowy” Rozumiemy to tak, że promocyjnie można wypożyczyć hulajnogę raz dziennie, trzymając ją nie dłużej niż osiem godzin (480 min.). Jeśli tak jest, ogranicza to trochę ofertę, ale nie wpływa to zasadniczo na jej istotę.

Hulajnogi po pandemii

O promocjach informujemy w SmartRide.pl tylko w wyjątkowych przypadkach. Ten wydaje się do nich zaliczać. Blinkee jest obecnie jednym z głównych operatorów działających w Warszawie, a promocja “Hulaj Warszawo” to nie kupon na kilka minut jazdy, tylko trwalsza oferta na czas wychodzenia z pandemii i lockdownu.

• Czytaj też: Masz bilet miesięczny? Tier oferuje darmowe odblokowania hulajnogi

W parze z nią poszedł także drugi istotny krok – rozszerzenie strefy o kolejne dzielnice miasta. Tak by dojazd hulajnogą z domu do pracy stał się realny. Teraz warszawiacy mogą pojechać na elektrycznej hulajnodze blinkee.city nawet z Bemowa na Ursynów – pisze firma w dzisiejszej informacji prasowej. Zapewnia, że jej jednoślady są czyszczone i dezynfekowane zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, a dodatkowo  serwisanci dezynfekują pojazdy stojące na ulicach.

• Czytaj też: Czas na sharing dzielnicowy? Hulajnogi MAK na Ursynowie

Z regulaminu wynika, że promocyjny cennik blinkee obowiązuje przez miesiąc, do 14 czerwca. Operator zastrzegł jednak, że liczba dostępnych pakietów usług jest ograniczona, więc promocja może zostać skrócona.


Po newsy zapraszamy na naszego Twittera i Facebooka

WSPARCIE