Niemiecka firma hulajnogowa Tier ogłosiła dziś ofertę na okres wychodzenia z pandemii i luzowania lockdownu w europejskich miastach – osoby, które mają  miesięczny lub roczny bilet na komunikację miejską mogą 40-krotnie odblokować za darmo hulajnogi Tier. Zapłacą wtedy za przejazd tylko standardową stawkę minutową.

Zgodnie z ogłoszonym dziś programem “Commute with Tier“, firma przyznaje swoim użytkownikom, którzy prześlą online zdjęcie biletu, kody na darmowe uruchomienia. Operator podaje, że jego intencją jest pomoc w rozładowaniu ewentualnego tłoku w komunikacji miejskiej, oznaczającego ryzyko zarażeń. 40 odblokowań skalkulowano jako liczbę dojazdów do i z pracy przez pięć dni powszednich, w ciągu czterech tygodni.

Oferta jest ważna tylko do końca maja. Tier działa w dziewięciu krajach (w Polsce nie), jednak małym druczkiem firma dodaje, że program dotyczy jedynie usług w Niemczech i Norwegii. Już samo to wskazuje, że w pomyśle jest dużo PR.

Program Stanowi jednak ciekawą próbę wpisania sharingu hulajnóg w system publicznego transportu miejskiego i wzajemnego powiązania ich ze sobą.

Każda tego typu akcja może też być dla operatorów i użytkowników swego rodzaju precedensowym doświadczeniem na przyszłość. Zarazem jest zapewne dla firmy próbą ponownego przekonania użytkowników do korzystania z e-hulajnóg, po wielu tygodniach przymusowej flauty.

Odblokowania hulajnóg, zwłaszcza przy krótszych dystansach, stanowią pokaźny koszt w ogólnej cenie przejazdu. Niektórzy operatorzy już wcześniej przymierzali się do urozmaicenia  modelu cennikowego – firma Lime jeszcze przed pandemią wprowadziła w Polsce opcję, którą nazwała “abonamentem na hulajnogi”. W zamian za tygodniową opłatę daje ona nielimitowaną liczbę darmowych odblokowań (pisaliśmy o tym tutaj).


Newsy z dziedziny mikromobilności – zapraszamy na nasz Twitter i Facebook

WSPARCIE