Wraz z początkiem nowego roku użytkownicy Lime w Polsce przekroczyli liczbę 5 milionów przejazdów. Ten kolejny kamień milowy w działalności lidera mikromobilności na naszym rynku wskazuje na rosnącą popularność pojazdów elektrycznych wśród mieszkańców polskich miast.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Treść tekstu nie pochodzi od redakcji SmartRide.pl.


Hulajnogi elektryczne Lime pojawiły się w Polsce pod koniec 2018 r. i szybko stały się integralnym elementem systemu komunikacji miejskiej, umożliwiając wygodny i szybki transport. W niewiele ponad rok użytkownicy Lime w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu wykonali ponad 5 mln przejazdów.

Pierwszy milion przejazdów został przekroczony w maju ubiegłego roku, a pozostałe 4 mln miały miejsce w ciągu zaledwie ośmiu ostatnich miesięcy. 

– Mikromobilność i oferowane przez nią rozwiązania są coraz bardziej zauważalne na ulicach miast w Europie i poza nią. Dane takie, jak 5 mln przejazdów w Polsce oraz ponad 100 mln przejazdów na świecie są potwierdzeniem popularyzacji tego trendu. Upewniają nas również, że usługi oferowane przez Lime są odpowiedzią na realne potrzeby miast i ich mieszkańców, coraz chętniej korzystających z alternatywnych środków transportu – komentuje Paulina Ackermann, dyrektor Lime w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

W ciągu ostatnich miesięcy firma wprowadziła szereg nowych innowacyjnych rozwiązań, tj. przejazdy grupowe, zdalną rezerwację hulajnóg oraz tygodniowy abonament LimePass na nielimitowaną liczbę odblokowań za 19.99zł. Już co piąty użytkownik w Polsce, wypożyczając hulajnogę, korzysta właśnie z funkcji przejazdów grupowych.

Z okazji osiągnięcia 5 mln przejazdów Lime udostępnia promocyjny kod LIME5M, umożliwiający odbycie darmowego przejazdu (14 min) hulajnogą przez nowych użytkowników. Promocja trwa do końca kwietnia.

[Źródło: informacja prasowa Lime, opublikowana 11.02. 2020 r.]

WSPARCIE