W 2020 r., w ramach współpracy firmy TrybEco z PKP Telkol, na dworcach PKP linii helskiej we Władysławowie i na Helu pojawią się modułowe stacje ładowania i parkowania oraz wypożyczalnia jednośladów elektrycznych. Według wstępnych założeń stacje oraz wypożyczalnia mają pojawić się na linii Władysławowo-Hel w maju 2020 r. W ramach współpracy planowane jest też udostępnienia rowerów elektrycznych do wypożyczenia na stacjach.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Treść tekstu nie pochodzi od redakcji SmartRide.pl.


Modułowa Stacja Ładowania i Parkowania od TrybEco (polska marka rowerów i skuterów elektrycznych, firma z Łodzi) to zespół sześciu stanowisk dla elektrycznych pojazdów jednośladowych, tj. rowerów elektrycznych, skuterów czy hulajnóg, zajmująca powierzchnię jednego miejsca parkingowego dla samochodu. Każde stanowisko składa się ze stojaka dla pojazdu oraz dedykowanej szafki, z „wandaloodpornym” zamkiem elektromagnetycznym, otwieranej zdalnie, przy pomocy odpowiedniej aplikacji na smatrfona.

W środku znajduje się gniazdo 230V/8A do ładowania jednośladów, gniazdo USB 5V/5A do szybkiego zasilenia przenośnego sprzętu elektronicznego, miejsce do przechowywania bagażu podręcznego oraz zintegrowana linka, zabezpieczająca zaparkowany pojazd przed kradzieżą.

Modułowe stacje TrybEco zapewnią Klientom możliwość korzystania z alternatywnego, przyjaznego środowisku transportu, zmniejszą też zapotrzebowanie na miejsca parkingowe przy węzłach komunikacyjnych. Jest to szczególnie istotne w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz pogarszającej się jakości powietrza w dużych miastach.

Elektryczne ładowarki rozszerzą też zakres usług realizowanych przez Grupę PKP. Planowane stacje to także duża oszczędność miejsca. Punkty ładowania zajmą powierzchnię miejsca parkingowego jednego samochodu. Stacje zaprojektowano tak, by swoją bryłą i kolorystyką wpisywały się w otoczenia dworców. Nowoczesny design ma przyciągnąć i zachęcić podróżujących do korzystania z ładowarek.

[Źródło: informacja prasowa TrybEco, opublikowana 05.02.2020 r.]

WSPARCIE