Wheelme jako pierwsza usługa typu MaaS (Mobility-as-a-Service) wychodzi do użytkowników z funkcją planowania podróży. Zasada działania jest znana z aplikacji takich jak Google Maps czy JakDojade – użytkownik podaje miejsce docelowe, a aplikacja wyznacza w jakim czasie i za jaką kwotę może się tam dostać.


Zewnętrzny press release – przedruk z ewentualnymi skrótami.
Treść tekstu nie pochodzi od redakcji SmartRide.pl.


– Jest to przełom na rynku shared mobility w Polsce. Wheelme jako pierwsza aplikacja MaaS wyznacza optymalną trasę z A do B przy pomocy pojazdów na minuty. Prowadzimy już prace nad wprowadzeniem komunikacji miejskiej i taksówek do naszego planera podróży, oraz nad zaawansowanymi algorytmami sztucznej inteligencji wyznaczającymi optymalny dojazd, bazujący na preferencjach użytkownika. komentuje Krzysztof Maciążek, współtwórca Wheelme.

Pojazdy na minuty na dobre weszły do kanonu środków transportu, które ułatwiają poruszanie się po mieście. Zaczęło się od rowerów, później były auta i skutery, a pod koniec 2018 roku na ulice polskich miast masowo wprowadzono hulajnogi. Jeśli dołożymy do tego komunikację miejską oraz usługi taxi- i ride-hailing otrzymujemy szeroki wachlarz możliwości transportu w obrębie większych miast i aglomeracji.

– Potrzebujemy inicjatyw oddolnych komentuje Damian Kwaśniak, współzałożyciel Wheelme. – Planer podróży, który właśnie uruchomiliśmy, w przyszłości będzie bazował na preferencjach użytkownika oraz aktualnych warunkach atmosferycznych, sugerując optymalne środki transportu.

Wheelme otrzymało finansowanie od funduszu InnoEnergy, który co roku inwestuje około 400 mln zł w rozwiązania zwiększające konkurencyjność gospodarki dzięki technologiom czystszym, lepszym i sprawniejszym.

[Źródło: informacja prasowa Wheelme, opublikowana 03.01.2020 r.]

WSPARCIE