W Warszawie na hulajnogach Bolt można spotkać zawieszki informujące o promocji: firma oferuje darmową kawę każdemu, kto zrobi zakupy za 7 zł w Wild Bean Cafe i pokaże kasjerowi, że ma zainstalowaną apkę Bolta na swoim smartfonie. Wild Bean Cafe to marka, pod którą działają kawiarenki/sklepy przy stacjach paliwowych koncernu BP.

Z regulaminu promocji wynika, że gratisową “średnią kawę regularną” można wypić na 27 stacjach BP w Warszawie. Kaw z oferty sezonowej promocja nie obejmuje.

Bolt i BP - wspólna promocja
Fot. ZD/SmartRide.pl

Równolegle prowadzony jest drugi wspólny projekt promocyjny Bolta i BP: akcja pt. “Dofinansowanie przejazdów”. Tu z kolei regulamin stanowi, że BP pokrywa każdemu koszt pierwszej minuty przejazdu hulajnogą Bolt (czyli 0,5 zł). Promocja ta obowiązuje do wyczerpania puli 40 tys. przejazdów.

Dofinansowanie ruszyło od 19 listopada. Dziś – po niespełna trzech tygodniach trwania – promocja nadal jest aktywna, co przy okazji stanowi pewną informację o wykorzystaniu e-hulajnóg Bolta w ostatnim okresie w stolicy (obie akcje dotyczą tylko Warszawy).

· SPRAWDŹ:
Czy Twój ulubiony operator e-hulajnóg będzie działał zimą 2020/21?

Promocje “kawowa” i “minutowa” z jakiegoś powodu nie zyskały większego wsparcia marketingowego – nie widać było, by firmy nagłaśniały te akcje. Zarazem wygląda na to, że mogą one być próbą szerszej współpracy obu spółek.

Na polskiej stronie BP pod hasłem “Hulaj  dusza z Boltem i BP” czytamy bowiem także, że na trzech stacjach BP w Warszawie stworzono huby parkingowe dla hulajnóg Bolta. “Stacja bp oraz aplikacja Bolt łączą siły, oferując prostszy dostęp do hulajnóg Bolta i ułatwiając bezkontaktowe przemieszczanie się po stolicy – pisze firma.


 Obserwuj SmartRide.pl na Facebooku i Twitterze

WSPARCIE