Wczoraj amerykańskie media obiegła informacja, że wkrótce będzie dostępna elektryczna hulajnoga Jeep RX200. W rzeczywistości producentem zapowiadanego jednośladu jest hulajnogowa firma Razor, a sam pojazd (najprawdopodobniej) nie jest nawet nową konstrukcją, lecz stylizowaną wersją dostępnego już wcześniej modelu Razora. Logo robi jednak wrażenie, więc news zyskał duży rozgłos jako wiadomość o “terenowej e-hulajnodze Jeepa”.

E-hulajnoga Jeep, czyli maskotka “terenówki”

Sam pojazd – z którym bliżej można się zapoznać na stronie internetowej firmy Razor (w biurze prasowym Jeepa nie znaleźliśmy żadnych źródłowych komunikatów na ten temat) – jest raczej… maskotką elektrycznej hulajnogi terenowej. W realiach 2022 roku parametry Jeep RX200 są bardzo ograniczone nawet jak na hulajnogę miejską, a co dopiero mówić o pojeździe off-road. Najbardziej uderzające przykłady tych graniczeń:

  • deklarowany przez producenta zasięg to 40 min jazdy
  • maksymalna waga użytkownika to… 70 kg
  • informacje o silniku zacytujemy w oryginale, bo brzmią wtedy jeszcze zabawniej: The powerful 200-watt motor lets you ride at speeds up to 12 mph (19 km/h).
  • hulajnoga ma 8-calowe koła i (poza pompowanymi oponami) nie ma żadnej amortyzacji. Waży za to prawie 18 kg, co jak na osiągi pojazdu wydaje się z kolei bardzo dużo.
Hulajnoga "off road" pod brandem Jeep
Hulajnoga Jeep RX 200. Foto: Razor

Można w zasadzie powiedzieć, że zapowiedziany Jeep z technicznego punktu widzenia stanowi kontrprzykład tego, z czym kojarzy się obecnie prawdziwa elektryczna hulajnoga off-road. Jest natomiast pomalowany w oliwkowe, terenowe barwy, wygląda efektownie, no i ma wspomniany logotyp. Posiada też podwójny, mocny reflektor ledowy.

Zapowiedziana cena: 499 dol. Jak wskazują media, “zwykły” model Razor X200 można kupić w Stanach na Amazonie za 318 dol. Różnicę łatwo policzyć – jak widać, sam logotyp Jeepa i oliwkowe barwy całkiem sporo kosztują.

W styczniu wypuszczenie elektrycznej hulajnogi pod swoją marką zapowiedziała inna znana firm motoryzacyjna – Bugatti. Mówimy o tym krótko w materiale wideo poniżej.

⇒ ZOBACZ “RAPORT SMARTRIDE.PL” 01/2022: Newsy z branży elektrycznych hulajnóg

WSPARCIE